جهانگیری معاون محترم اول رئیس جمهور با حضور در بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از غرفه‌های حاضر در این رویداد بازدید کرد و در جریان تازه‌ترین دستاوردهای صنعت نفت و توان شرکت‌ها و سازندگان ایرانی فعال در این حوزه قرار گرفت.

به گزارش پیام نمایشگاه: معاون اول رئیس جمهور در حضور اصحاب رسانه با ابراز خرسندی از حضور در این نمایشگاه  گفت : متاسفم مردم عادی به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامتی نمی توانند در این نمایشگاه حضور پبدا کنند و شاهد موفقیت ها و دستاوردهای صورت گرفته در حوزه نفت باشند.

جهانگیری افزود : نمایشگاه نفت کفایت می کند برای کسانی که به آینده ، توسعه و پیشرفت ایران فکر می کنند تا ببینند فرزندان ایران در زیر مجموعه شرکت های حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی ، چه کارهای بزرگی انجام دادند و چه کارهای بزرگتری در دست اجرا دارند .

وی گفت :کیفیت برپایی این نمایشگاه کار بزرگ و در سطح بین المللی است و در واقع نماد واقعی کار آمدی و ما می توانیم می باشد  که وزارت نفت توانست در دوران تحریم به فرموده مقام معظم رهبری به معنای واقعی کلمه در حوزه نفت و گاز تحریم ها رو بی اثر کند و این بی اثر کردن به این بوده ما نگذاریم مهم ترین پروژهای کشور تعطیل شوند و با سرعت بالا کارها را پیش بردیم.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگر سخنان خود ابراز داشت : امروز خوشبختانه ما اینجا کنداکتورهایی دیدیم مربوط به پروژه راهبردی خط انتقال نفت از جاسک به کره که یکی از بزرگترین ، راهبردی ترین و اساسی ترین طرح های کشور است و تمام مراحل این طرح با تلاش وزارت نفت توسط متخصصان داخلی اجرا شد.

دکتر جهانگیری با تحسین از توانمندی اجرای پروژه های بزرگ ملی در شرایط تحریم گفت : هیچ کس تصور نمی کرد  کشوری که درگیر شدیدترین و سخت ترین شرایط تحریمی در این سه سال اخیر بود بتواند پروژه های توسعه ای حتی متوسط در داخل کشور  اجرا و افتتاح کند ولی با تلاش مجموعه وزارت نفت پروژه و طرح بزرگ پالایشگاه بیدبلند درهمین شرایط تحریم شدید امریکا  افتتاح شد.

این مقام مسئول ضمن امیدواری به روزهای خوبی که ملت ایران در آینده خواهند داشت، ادامه داد:همین الان در ماه های اخیر که دوران رئیس جمهوری ترامپ بود وزارت نفت رکوردهایی در صادرات فرآورده های نفت و نفت خام و میعانات نفتی بدست آورد که در تاریخ کشور جز کارهای استثنایی است و در دی ماه سالجاری در دوره اواخرحکومت ترامپ علاوه بر اینکه نفت ما صفر نشد بلکه صادرات نفت خام و فرآورده ای نفتی 4 برابر بیشتر از سال های قبل از تحریم افزایش یافت.

شایان ذکر است دکتر جهانگیری به طور ویژه از غرفه های دانشگاهی و دانش بنیان مستقر در بیست و پنجمین نمایشگاه نفت بازدید به عمل آورد و از نزدیک با اساتید و جوانان متخصص حوزه صنعت نفت گفت و گو انجام داد و همچنین از شرکت های حاضر در این نمایشگاه به عنوان برترین ها یاد و از آنها تجلیل کرد.

مهندس بیژن زنگنه ، وزیر نفت در این بازدید معاون اول رئیس جمهور راهمراهی می کرد.

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد